Google keep not alma uygulamasıGoogle Keep, Google'ın güçlü bulut teknolojisi sayesinde, kullanabileceğiniz çok faydalı bir not alma uygulamasıdır. Tüm ayrıntılarını kullanmaya başladığınızda sesli bir ajanda da olabildiğini görebileceğiniz bu uygulamayla aldığınız notlara resimler sesler videolar eklemek mümkün. Not renklerini değiştirebilir ve notlara etiketler ekleyerek daha rahat bulunmasını sağlayabilirsiniz. Elbette bir çok yazı söz konusu ise etiketleme iyi bir seçenek.

Özellikle blogger platformunda yazanlar için çok iyi bir metin editörü diyebilirim. Blogger uygulaması bildiğiniz gibi mağazadan direk indirilemiyor ve haricen indirdiğiniz uygulama nedendir bilmem çok pratik değil ve arayüz biraz fazla basit ve yer yer hata verdiğini gördüm. Google Keep'in ayrıca Chrome eklentisi de mevcut. Telefonunuzdan yazdığınız ve eklediğiniz tüm içeriğe anında masa üstünden de ulaşabiliyorsunuz. Bilgisayar karşısına geçmeden önce yazdıklarınız kolayca elinizin altında oluyor. Google Keep eklentisini de haricen Chrome mağazasından 👈indirmeniz gerekiyor.

Tarayıcınızda o anda hangi Gmail hesabınız açıksa o hesaptaki Google Keep uygulamasına erişirsiniz. Yani telefonunuzda ve bilgisayarınızda aynı Gmail hesaplarının etkin olması gerekiyor. Neyseki yakın zamanda Google Chrome çoklu hesap desteğiyle zaten bir çok kullanıcıyı bu hesap değiştirme işinden tek kalemde kurtardı ve bomba bir hamle yaptı. Diğer projeleriniz için ayrı ayrı Gmail hesabınız var ise Google Keep aynı Chrome gibi eşlik etme konusunda son derece hızlı. Cep telefonunuzda Google Keep uygulamasının farklı hesaplar arası geçişi de tek tık kadar kolay ve hızlı. Google keep dokunduğunuz an not almaya hazır ekranıyla sizi karşılar. Not alabilecek durumda olmadığınız zaman dilerseniz sesli not bırakabilirsiniz. Bu özellik Google'ın güçlü ses tanıma özelliği sayesinde yazdıklarınızı tıpkı GBoard klavye uygulamasında oldugu gibi metne dönüştürüyor. Aynı anda hem sesli notunuz hemde notun metne dönüştürülmüş hali aynı belge içinde saklanıyor. Metinde hata olursa ses kaydını dinleyerek de düzenleme yapabilirsiniz. Yazınıza görsellerde ekleyebilirsiniz dememe sanırım gerek yok.

Sadece Blogger değil Wordpress kullanıcıları içinde hayat kurtarıcı türden bir uygulama. Wordpress her ne kadar çok gelişmiş bir mobil arayüz uygulaması sunsa da söz konusu mobil uygunluk hızlı not alma ve pratiklik olunca hem Blogger hem Wordpress Google Kepp kadar hızlı ve pratik değil. Tabiki Goole Keep ile içeriğinizi yazıp düzenlemek çok daha hızlı ve daha kolay.Düzenlediğiniz yazılarınızı basitçe diğer uygulamalarla paylaş diyerek Wordpress veya Blogger uygulaması ile paylaşabilir ve her iki uygulamanın yazı yazmadaki dezavantajını avantaja dönüştürebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar